Wybieramy idealną szczoteczkę

Wybór szczoteczki w każdej chwili powinien być podyktowany nie tylko kondycję zębów, ale również stanem dziąseł i całej jamy ustnej. W przypadku osób, które mają nadwrażliwe dziąsła i jednocześnie też płytko osadzone nerwy, właściwym rozwiązaniem będą szczoteczki typu sensitive. Szczoteczka taka nie dociera głęboko do szyjek zębowych.

Równocześnie również nie sprawia krwawienia. Pasta do zębów, która powinna być zastosowana razem z taką szczoteczką, również musi być bardzo delikatna.
Stawiamy tutaj przede wszystkim na pasty z jak najmniejszą ilością fluoru. Pasta wybielająca także może go mieć niedużo. Fluor, który jeszcze ostatnimi czasy wychwala no, jako najlepszy sposób na to, aby zapobiec demineralizacji zębów, dzisiaj, w świetle najnowszych badań, okazuje się substancje wysoce toksyczną w przypadku problemów z szyjkami zębowymi , a ponadto nadwrażliwym i zębami. Im zęby są słabsze, tym o dziwo mniej fluoru trzeba dostarczać. W tak zaistniałej okoliczności niezbędne jest też stosowanie jedynie delikatnych szczoteczek, których włókna zakończone są w ten sposób. Jedną z takich szczoteczek jest Curaprox Ultra Soft. Szczoteczka ta przeznaczona jest przede wszystkim do codziennej higieny zębów osób, które mają problemy z krwawieniem dziąseł paradontoza , a ponadto z wrażliwymi dziąsłami i zębami. W przypadku takiej szczoteczek nie dochodzi do mikrouszkodzeń dziąseł, a przez to nie ma możliwości powstawania małych stanów zapalnych, które w późniejszym czasie mogłyby się przeistoczyć w poważniejsze problemy. Biorąc pod uwagę te informacje, wybór dobrej szczoteczki powinien być podyktowany zawsze indywidualnymi cechami.

Zobacz również: Szczoteczki międzyzębowe.

Dodaj komentarz