Profesjonalne szkolenia BHP dla pracowników

Według obowiązujących przepisów prawnych w naszym kraju, każdy przedsiębiorca jest zobowiązany do wykonywania regularnych szkoleń z zakresu BHP dla swoich pracowników. Dokładna częstotliwość organizacji szkoleń jest różna i uzależniony jest od profesji waszych pracowników. Zawody posiadające niesamowicie niski poziom zagrożeń, np pracownicy biurowi są zobowiązani do wykonywania szkolenia tylko raz na dziesięć lat.

Zawody posiadające znaczne dość wysokie ryzyko, przykładowo branża budowlana, jest zobowiązana do wykonywania szkolenia BHP co roku. Warto zatem z uwagą pilnować organizacji szkolenia dla poszczególnych pracowników, ażeby w każdej sytuacji posiadali ważne uprawnienia do wykonywania swojego zawodu.
Ostatnimi czasy ogromną popularnością wśród przedsiębiorców cieszą się internetowe szkolenia z BHP. W ten sposób nie muszą oddelegowywać pracowników na całodzienne szkolenie, jedynie powierzyć im jego wykonanie za pomocą specjalnej platformy internetowej. Jest to najlepsze rozwiązanie, pod względem czasu , a ponadto oszczędności majątkowych. Szkolenia BHP przez internet są znacznie tańsze, niż tradycyjna metoda. Dodatkowo nie ponosicie kosztów związanych ze stratą danej grupy pracowników na cały dzień pracy. Jeżeli już więc  w waszej branży istnieje możliwość wykonania szkolenia BHP przez internet, to warto pomyśleć nad tą formą. Szkolenie internetowe w każdej sytuacji kończy się testem, zatem właściwie każdy pracownik będzie musiał wykazać się znajomością przepisów z zakresu BHP. Jest to więc o sporo lepszy sposób na dokładne sprawdzenie jego podstawowe wiedzy z zakresu przepisów bezpieczeństwa.

Zobacz także: szkolenia bhp e-learning.

Dodaj komentarz