Jeśli chcemy mieć dom

Budowa domu na zalesionej działce to jeden z lepszych koncepcji na to, by posiadać mało kosztowną nieruchomość położoną w atrakcyjnej okolicy. Działki budowlane leśne to bardzo tanie grunty, jednakże dość problemowe, bo powinno się je przedtem odrolnić i uzyskać odpowiednie pozwolenia na wycinkę drzew.

Działki Warszawa leśne można odkryć bardzo blisko miast. Szczególną popularnością cieszą się takie nieruchomości Warszawa w okolicach naszej stolicy oraz dodatkowo innych większych miast. Czasem działki tego rodzaju są tak tanie, że aż szkoda z takiej oferty nie skorzystać. Przyroda na wyciągniecie ręki to niebagatelna sprawa dla wszystkich mieszczuchów, którzy chcą opuścić własne mieszkania Warszawa i zamieszkać we własnym domu, najbardziej samodzielnie wybudowanym, w okolicach lasu.

Możliwości na załatwienie formalności wokół działek leśnych jest kilka. Po pierwsze, można zarejestrować się w KRUS po tym jak zakupimy taką działkę i zasiejemy na niej cokolwiek wykazując dochód z takiej działalności. Na takiej działce można wybudować siedlisko i po kłopocie.

Warto wspomnieć jednakże, że mieszkanie w gronie drzew posiada własne wady. Zamieszkanie pośród bardzo wysokich drzew może być nie tylko śliczne i chroniące nas przed słonce, ale też kłopotliwe – jeżeli mamy dom pośród kilkudziesięcioletnich sosen, których wysokość jest większa niż dwadzieścia metrów, wtedy powinniśmy liczyć się z tym, że każda wichura ma możliwość nas zwyczajnie wykończyć przez spadające na dach duże ciężary. Remont dachu, jak wiadomo, nie trzeba do najtańszych rzeczy w życiu.

Dodaj komentarz